Serwery i systemy dyskowe NAS

Serwery

Serwer

Dlaczego warto posiadać serwer? Oto kilka powodów które powinny Państwa przekonać:

W firmach, zazwyczaj, każdy użytkownik trzyma dane na własnym komputerze, inni nie mają do nich dostępu, a to zmniejsza efektywności pracy.

Ochrona danych. Nie ma systemów całkowicie bezpiecznych, ale posiadając własny serwer mamy wpływ na poziom bezpieczeństwa. Serwer umożliwia nam na scentralizowane przechowywanie danych i łatwe wykonywanie kopii bezpieczeństwa.

Osoby pracujące poza biurem mogą w prosty sposób łączyć się z firmą zdalnie i pracować tak, jakby byli w jej siedzibie.

W firmach serwerem jest zazwyczaj zwykły komputer, a serwer musi być maszyną niezawodną, przystosowaną do ciągłej pracy, posiadająca 2 lub więcej zasilaczy, zapewniająca szybki dostęp do danych, oraz zapewniająca ich bezpieczeństwo.

Często wartość danych przekracza koszt sprzętu. Proszę odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto je narażać. Co zrobili by Państwo, gdyby nagle okazało się, że w wyniku uszkodzenia komputera, zniknęła baza klientów, lub został stracony projekt, nad którym praca trwała od roku.

Warto zastosować profesjonalny serwer, ponieważ on da Państwu bezpieczeństwo.

Systemy dyskowe NAS

NAS

W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z coraz większą ilością danych. Rodzi się pytanie, gdzie je przechowywać, by były bezpieczne, żeby tylko określona grupa osób mogła z nich skorzystać, oraz żebyśmy zawsze mieli do nich dostęp. Odpowiedzią jest system dyskowy NAS, którego podstawową funkcją jest magazynowanie danych, oraz udostępnianie ich komputerom, smartfonom, tabletom, telewizorom sieciowym, oraz innym urządzeniom sieciowym. NAS jest to serwer jedno, lub kilku dyskowy podłączony do routera.

Zalety NAS-a:

Jeżeli chcesz zabezpieczyć swoje dane i mieć do nich dostęp, skontaktuj się z nami.
biuro@rolskikomputer.pl
tel. 22 872-94-43