Urządzenia wielofunkcyjne

Jeżeli dziś ktoś mówi o drukarce, często ma na myśli urządzenie wielofunkcyjne. Ceny tych urządzeń są zbliżone do zwykłych drukarek, a potrafią dużo więcej. Przy ich użyciu możemy drukować, skanować, kopiować i wysyłać dokumenty.

Na jakie czynniki zwrócić uwagę, by wybrać urządzenie, które będzie spełniało nasze wymagania?

Urządzeniami które posiadają wszystkie te atuty, są produkty Japońskiej firmy Brother.

DCP-J140W

DCP-J140W

DCP-J140W to małe, niezawodne i niedrogie w eksploatacji, wielofunkcyjne urządzenie – idealne dla użytkowników domowych i małych firm zainteresowanych eleganckim urządzeniem charakteryzującym się możliwością podłączenia do sieci bezprzewodowej oraz wysoką prędkością druku. Jedno, łatwe w obsłudze urządzenie pozwala drukować, skanować i kopiować bieżące dokumenty w wysokiej rozdzielczości. Dzięki aplikacji iPrint&Scan, DCP-J140W umożliwia bezprzewodowe drukowanie (z wykorzystaniem sieci Wi-Fi) materiałów ze smartfonów i tabletów pracujących na systemach iOS, Windows Phone 7 oraz Android, a także skanowanie dokumentów bezpośrednio do urządzeń mobilnych. Natomiast dzięki oprogramowaniu Brother Control Center można zmieniać parametry wydruku lub wybrać odpowiedni format zapisu zeskanowanego pliku. Dodatkowo do DCP-J140W dołączono program Reallusion FaceFilter Studio Software, który pozwala w prosty sposób edytować i ulepszać fotografie przed wydrukowaniem.

DCP-J725DW

DCP-J725DW

Brother DCP-J725DW – bezprzewodowe, atramentowe urządzenie wielofunkcyjne.

DCP-J725DW to kolorowa drukarka, skaner oraz ksero w eleganckiej kompaktowej obudowie. DCP-J725DW drukuje z prędkością do 27 stron w kolorze oraz do 35 stron na minutę mono. Nowe urządzenie posiada podajnik papieru na 100 arkuszy. Dzięki dużej - 64MB pamięci oraz opcji skanowania do poczty e-mail, obrazu, USB i pliku OCR urządzenie pozwala na codzienną szybszą pracę. DCP-J725DW pozwala również na druk zdjęć bezpośrednio z aparatu za pośrednictwem portu PictBridge, popularnych rodzajów kart pamięci lub pamięci USB typu pendrive.

MFC-J430W

MFC-J430W

Brother MFC-J430W – urządzenie sieciowe dla małego biura.

MFC-J430W to kolorowa drukarka A4, skaner, fax oraz kopiarka zamknięte w eleganckiej, kompaktowej obudowie. Dzięki możliwości podłączenia przez WiFi do biurowej sieci intranetowej, urządzenie umożliwia pracę grupie roboczej liczącej do 7 użytkowników. MFC-J430W drukuje z prędkością do 26 stron na minutę w kolorze i do 33 stron na minutę mono, a maksymalna rozdzielczość wydruku to 6000x1200 dpi. Nowe urządzenie posiada podajnik papieru na 100 arkuszy. Pracę usprawnia również automatyczny podajnik dokumentów (ADF) na 20 arkuszy.

MFC-J5910DW

MFC-J5910DW

Kolorowe wielofunkcyjne atramentowe i bezprzewodowe urządzenie A3.

MCF-J5910DW to kolorowa drukarka z funkcją automatycznego druku dwustronnego, skaner, ksero oraz faks zapakowane w elegancką obudowę. Rozdzielczość 1200x6000dpi zarówno w formacie A3 jak i A4. Szybki druk do 35 stron w trybie mono i 27 w trybie kolor pozwala efektywnie wykorzystać czas. Wysokowydajne tusze umożliwiają wydruk 2400 stron czarno-białych i 1200 kolorowych zapewniając ograniczenie kosztów wydruku strony. Zarządzanie dokumentami w firmie ułatwiają rozbudowane funkcje faksu, a także opcja skanowania do poczty e-mail, serwera FTP, obrazu, pliku OCR, USB lub karty pamięci. MFC-J5910DW wyposażone zostało również w czytnik kart pamięci oraz port PictBridge dzięki czemu wydruk zdjęć jest możliwy bezpośrednio z aparatu fotograficznego. Korzystanie z urządzenia ułatwia dotykowy wyświetlacz LCD z przyciskami czułymi na dotyk o przekątnej 4,9 cm. Za jego pomocą, użytkownik może przeglądać kolorowe obrazy i fotografie przed ich wydrukowaniem, a dzięki zintegrowanemu oprogramowaniu – poprawiać je i edytować bezpośrednio na wyświetlaczu.